Природен антибиотик, пробиотик и фервекс! МЕД,ЛИМОН И ЃУМБИР!

Комбинацијата на мед, ѓумбир и лимон делува ефикасно, обезбедувајќи намалување на симптомите на кашлицата, како и настинките проследени со кашлица, како и при болки во грлото

Продолжете со читање

Како да ги исклучите хормоните кои ви ја зголемуваат телесната тежина!

Понекогаш, без оглед на тоа што го правиме, не можеме да ги загубиме нашите дополнителни килограми. Имаме исцрпувачки диети и вежби, но продолжуваме да качуваме

Продолжете со читање

Германскиот Нобеловец го шокираше светот:Рак се добива од овие две намирници, да знаеле луѓето немаше да умираат така брзо!

Основната причина за рак службено е откриена пред 1923., а пронаоѓачот за тоа во 1931. добил Нобелова награда за медицина. Многу малку луѓе знаат за

Продолжете со читање

Најсилната кашлица престанува само за една ноќ: Како да направите облози од мед! (РЕЦЕПТ)

Третманот можете да го повторите неколку дена по ред, но дури и по првиот пат се забележува значително олеснување. foto.shutterstock Во основата на ова лечење на

Продолжете со читање