Никој не мора да умре од рак освен од негрижа!

Д-р Гупта вели: “Никој не мора да умре од рак, освен од негрижа;

(1). Првиот чекор е да се прекине секој внес на шеќер, без внес на шеќер во вашето тело, келиите на рак ќе умрат од природна смрт.
(2). Вториот чекор е да се измеша еден цел лимон со чаша топла вода и да се пие околу  1 -3 месеци одма пред јадење и ракот ќе исчезне, истражувањата од  Maryland College of Medicine велат, тоа е 1000 пати подобро од хемотерапија.
(3). Третиот чекор е да се пијат 3 супени лажици на органско кокосово масло наутро и навечер и ракот ќе исчезне, можете да изберете една од овие две терапии по избегнувањето на шеќер. Игнорирањето не е изговор. Ја делам оваа информација веќе пет години. Сите нека знаат.

“Dr. Guruprasad Reddy B V, OSH STATE MEDICAL UNIVERSITY MOSCOW, RUSSIA…
Охрабрете ги сите со оваа порака, сигурно ќе спаси нечиј живот….

 

✍ Пиењето на топла вода со лимон може да спречи рак.. Не додавајте шеќер. Топлата вода со лимон е покорисна отколку ладната вода со лимон.

Двата и жолтиот и розовиот сладок компир имаат добри својства за спречување на рак. 

01. Честото внесување храна доцна вечер може да ја зголеми шансата за рак на желудникот

02. ✍ Никогаш не земајте повеќе од 4 јајца неделно

03. ✍ Јадењето на пилешки грб може да предизвика рак на желудникот

04. Никогаш не јадете овошје после јадење. Овошјето треба да се јаде пред оброците

05. ✍ Не земајте чај за време на менструацијата.

06. Земете помалку соја млеко, без додавање на шеќер или јајце во млеко од соја

07. Не јадете домати на празен стомак

08. Пијте чаша обична вода секое утро пред храната за да ги спречите камењата на жолчното кесе

09.✍ Нема храна 3 часа пред спиење

10.✍ Пијте помалку алкохол или избегнувајте, нема хранливи својства, но може да предизвикаат дијабетес и хипертензија

11. ✍ Не јадете леб од тост кога е жешко од печка или тостер

12. Не полнете го вашиот телефон  или друг уред до вас кога спиете

13. Пијте 10 чаши вода дневно за да го спречите ракот на мочниот меур

14. ✍ Пијте повеќе вода во текот на денот, помалку во текот на ноќта

15. Не пијте повеќе од 2 шолји кафе на ден, може да предизвикаат несоница и гастричност

16. Јадете помалку мрсна храна. Потребни се 5-7 часови за да ги сварите, ве тера да се чувствувате уморни

17. По 5 часот, јадете помалку

18. Шест видови на храна што ве прави среќни: банана, грејпфрут, спанаќ, тиква, праска.

19. Спиењето помалку од 8 часа на ден може да ја влоши нашата функција на мозокот.  Попладневниот одмор може да го задржи нашиот младешки изглед.

20. Готвениот домат има подобри лековити својства од свежиот домат.

Млаката вода со лимон може да го одржи вашето здравје и да ви помогне да живеете подолго!

Топлата лимонска вода ги убива клетките на ракот

Додајте топла вода на 2-3 парчиња лимон. Направете го тоа секојдневен пијалок

Горчината во топла лимонска вода е најдобрата супстанција за убивање на клетките на ракот.✍

Лимонот со ладна вода има само витамин Ц, без превенција на рак.✍

Лимонот со топла вода може да го контролира растот на туморот на ракот.

Клиничките тестови покажаа дека топлата лимонска вода делува. 

Овој тип третман со екстракт од лимон само ќе ги уништи малигните клетки, тоа не влијае на здравите клетки.

Следно … лимонска киселина и полифенол од лимон, може да помогне во намалување на високиот крвен притисок, ☑ ефективна превенција на длабока венска тромбоза, подобрување на циркулацијата на крвта и намалување на згрутчување на крвта.

Независно колку сте зафатени, ве молиме да  најдете време за да го прочитате ова, а потоа кажете им на другите да ја шират љубовта!✍

♦По читањето, споделете со другите за да ја раширите љубовта! Да се грижиме за сопственото здравје
🙏🙏🙏🙏

11 коментари

  1. Taka e Cvete i ova ne e za mene nishto novo,zashto kancerot zivee vo blaga i kisela sredina,no vo bazna ili alkalna nema vozduh za da prezivee i hrani,a isceden limonot vo topla voda e alkalen i ne samo shto go unishtuva kancerot i negoviot razvoj,tuku uspeshno ja lechi i paradentozata,a nepcata gi pravi cvrsti i prekrasni.Pochnete da piete i topla voda sekoe utro po 640ml po japonskiot recept,koj gi chisti i lechi site bolesti,no ne samo limon a se pie i voda,tuku treba da se jade i sirova hrana i da se isfrli mesoto,jajcata i mlechnite proizvodi.Denes ima mleko od BADEM,ORIZ,OVEZ i t.n. no i rastitelno sirenje.

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *