Мажот, жената и лебот – без разлика дали сте или не сте во брак, ова секако треба да го прочитате!

Жената печела леб секое утро, тоа била нејзина традиција. Исекла две парчиња леб и двете ги премачкала со путер. Како и секогаш, ја одделила кората

Read more

Пијте го овој напиток со ѓумбир секое утро на празен стомак и очекувајте фантастични резултати

Ако не сте слушнале за ѓумбир-вода, тогаш не сте слушнале за еден од најефикасните начини за зајакнување на вашето здравје на вкусен и природен начин!

Read more