Молитвата која авторот на “Малиот принц” ја напишал кога му било најтешко во својот живот!

Детството на Антоан де Сен Егзипери било тешко – тој останал без татко му кога имал четири години, на 17 години го изгубил својот помлад

Продолжете со читање

Холивудската суперѕвезда Киану Ривс тајно финансирала безбројни детски болници

Кога станува збор за Кијану Ривс, тој е најпознат како една од најскромните и љубезни филмски ѕвезди во Холивуд. 53-годишниот актер, кој е добро познат

Продолжете со читање

Има 53 год, а изгледа како 30. За нејзиниот изглед најголема заслуга има оваа намирница!

Памела најмногу се грижи што мислат дека е всушност девојка на нејзиниот дваесет и еден годишен син Кога ќе ја видат, луѓето прво мислат дека

Продолжете со читање

Шерон Стоун: Најсилна жена е онаа која има подеми и падови во животот!

Шерон Стоун е една од најразличните холивудски ѕвезди. Секси, интелигентна и мистериозна, таа е жена која се чини дека се повеќе и повеќе станува шармантна

Продолжете со читање

Парите не му го сочуваа животот: Последните зборови на Стив Џобс кои можат да ви го променат животот.

Го достигнав врвот во деловниот свет. Во очите на другите мојот живот е налик на успех. Меѓутоа, освен работата, имав малку радост. На крајот, богатството

Продолжете со читање

Објавата На Сопругата Која Има Различен Тип На Тело Од Нејзиниот Сопруг Инспирира Многумина!

Jazzy постира на Инстаграм многу моќна слика која инспирира многумина низ светот. Jazzy и нејзиниот сопруг се заено оклу 14 години. Таа никогаш не се

Продолжете со читање