Објавата На Сопругата Која Има Различен Тип На Тело Од Нејзиниот Сопруг Инспирира Многумина!

Jazzy постира на Инстаграм многу моќна слика која инспирира многумина низ светот.

Jazzy и нејзиниот сопруг се заено оклу 14 години. Таа никогаш не се  сомневала во неговата љубов кон неа, но во минатото таа се борела да се сака себе си.

Таа самата се опишува како “ѕвер мама во теретана но сепак ужива да биде таква каква што е. Во споредба со нејзиниот фит сопруг за неа би било многу лесно да се чувствува несигурно.

Но наскоро работите се сменија за оваа мајка. Таа отвори свој профил на Инстаграм за да шири позитивни мисли во врска со изгледот и телото како резултат на нејзината борба.

Една слика од нив двајцата Jazzy и нејзиниот сопруг– кажува се:


Instagram

Со годините овој човек ги сакаше сите мои облини и недостатоци. Никогаш не разбрав зошто!

Како може тој да сака нешто што не е “совршено”? Како може човек кој е “фит” да сака некој како мене!

Јас немам рамен стомак, се тресам кога одам… Но сега кога ќе погледнам јас навистина имам  “совршено” тело!!

Секоја облина, секоја стрија што стои на мене е таму за да не направи обајцата среќни!!!

Го сакам своето тело и конечно можам д авидам зошто и тој го сака!!

Оваа фотографија стана вирална со коментари кои им нудат љубов и поддршка!

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *