Има 53 год, а изгледа како 30. За нејзиниот изглед најголема заслуга има оваа намирница!

Памела најмногу се грижи што мислат дека е всушност девојка на нејзиниот дваесет и еден годишен син

Кога ќе ја видат, луѓето прво мислат дека Памела Јакобс (Велика Британија, 53, првично од Јужна Азија) има околу 30 години. Сепак, нејзината лична карта покажува дека има 23 години повеќе! Со своите 53, Памела изгледа речиси совршено.

Нејзиниот беспрекорен тен и убаво тело се должат и на генетиката и на грижата во која многу инвестира. Таа вели дека се храни здраво, многу вежба, и како една од главните работи одговорна за својот изглед вели е  – кокосовото масло!

Го нанесува 2 пати дневно на целото тело како овлажнувач, го отстранува шминкањето и еднаш неделно го четка телото за да се исуши и се мие во детокс бањи со хималајска сол.

Кокосовото масло го користи од мала  во исхраната (готви со него и го става во кафе) и за нега на кожата и косата. Нанесете голема количина кокосово масло на лицето еднаш неделно и спијте со таа маска. Во утринските часови кожата ќе ви биде преродена – тврди таа.

Исхраната е регулирана со правилото 80/20, што значи дека 80% од неговата исхрана е здрава органска храна, а 20% не е толку здрава, како што се пудинг и чоколада,  црна органска.

Избегнува леб, шеќер, тестенини и премногу овошје, и сака зелен лиснат зеленчук, вода од лимон, протеинска храна, куркума, ѓумбир и бибер …

Редовно вежба и оди во сауна, по што се тушира со мраз вода.

Но освен , со кокосово масло, главниот совет за убавината што таа ја дава е: Жената треба да има самодоверба и голема насмевка на лицето!

Image result for pamela jacobs

Кокосовото масло освен што е добро како суперхрана тоа е убаво бидејќи го забавува стареењето и појавата на брчки.

One comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *