Невеста родена без нозе одеше до олтарот на денот на нејзината венчавка

Невестата, родена без нозе, одеше до олтарот без ничија помош на денот на нејзината венчавка. Свадбеното видео на овој пар го сподели нивниот пријател. Денот

Продолжете со читање

Природна бременост со близнаци по неуспешно ин витро оплодување!

Почитувани уредници, здраво! Ви пишувам затоа што сакам да ја споделам мојата приказна од желбата да бидам мајка до остварувањето на овој сон. Всушност, мојата

Продолжете со читање

Преубаво видео:За прв пат го зеде новороденчето во раце, нејзините емоции ќе ве воодушеват!

Бри Милер живее во Реседа, Калифорнија. Оваа мајка го роди своето прво дете, девојчето Марли Рее. Набргу по раѓањето, Бри реши да ја запознае со

Продолжете со читање

Децата се потсмеваат на момчето родено без очи, но неговата мајка го научила што да им каже!

Малиот Кристијан Буканан од Тенеси е роден без очи и како таков е еден од 60-те луѓе ширум светот. Покрај тоа што страдаше од микрофталмија,

Продолжете со читање

Тешко болно момче го прослави 3-от роденден, победувајќи ги сите предвидувања!

Мало момче со ретка болест го прослави својот трет роденден иако лекарите предвидоа дека нема да живее повеќе од две години. Неш има ретка невромускулна

Продолжете со читање

Од ништо – нешто: 20 ѕвездени идеи за креативни саксии од отпадни материјали, кои секој може да ги направи!

Сега е вистинското време да го обновиме и освежиме изгледот на нашите градини и дворови, а како извонредна инспирација може да ни послужат следните 20

Продолжете со читање

Еве како да одгледате огромен џбун од босилек: Градинар ја откри својата тајна!

За да добиете голема грмушка од босилек, треба да го извлечете максимумот од растението, а тоа ќе го добиете доколку на растенијата им обезбедите топлина,

Продолжете со читање