Сестри близначки се породија на ист ден, но еден детал е уште поинтересен!

Сестрите близначки останале бремени во исто време и се породиле на ист ден, но уште поинтересно е што родиле девојчиња, на нивниот роденден.

Неочекувани работи се случуваат секој ден, иако не секогаш ги знаеме.

Замислете го ова – сестри близначки, и двете бремени и двете се породија на нивниот роденден. Двете родија ќерки. Тоа е лудо!

СестритеAmber и Autumn наполниле 33 години. Секоја била во своја соба во болницата, но тие сепак биле една до друга.

Откако се породила првата сестра, по час и половина се породила и другата.

Сестрите не планирале да затруднат во исто време,, но таа вест им дошла како благослов. По првото дете, Есен се бореше со неплодност. Но, овие сестри сепак имаа убав и интимен настан да сподлеат и тоа на нивните родендени.

“Имаше многу чекање и болни моменти. Сега ја гледам поголемата слика и знам дека Бог имал поголем план“, рече Есен.

Нејзината вера во Бог и донесе неописив момент.

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *