Момчето починало во петокот, а во саботата мајката пронашла порака што ја скршила!

Момчето починало од болест што му влијаела на мозокот, а во саботата наутро неговата мајка пронашла порака што ја скршила.

Малиот Леланд почина во Детската болница во Атланта од амебијаза, заразна болест што го зафати неговиот мозок. Ден потоа, неговите родители ја пронајдоа неговата порака, која им ги скрши срцата до крај.

Во потрага по облеката што би ја носел за последен пат, во неговата соба, родителите на Леланд во рацете нашле трогателна порака што им ја напишал за нив.

Порака мама и тато
„Сè уште сум со вас. Благодарам, мама и тато “,едноставна, но толку чувствителна и тажна порака што момчето им ја остави на своите родители.

„Леланд, убаво спиј“


„Неговата насмевка можеше да го осветли целиот град. Тој многу ги сакаше својот брат и семејството. Беше најпаметното и најдоброто момче на светот. Ние секогаш ќе те сакаме, Леланд. Убаво спиј “, напишала мајката на Фасебук каде многу познати и непознати лица се молеле за лекувањето на момчето и им дадоа поддршка на неговите родители.

One comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *