Невеста родена без нозе одеше до олтарот на денот на нејзината венчавка

Невестата, родена без нозе, одеше до олтарот без ничија помош на денот на нејзината венчавка. Свадбеното видео на овој пар го сподели нивниот пријател.

Денот на венчавката е различен за секоја невеста и секоја невеста има различни желби и цели. На Роузи Бабор од Филипините и беше јасно што сака на денот на нејзината венчавка.

Кога пристигна во црквата на парохијата со цел да се омажи за нејзиниот вереник Марија Переза, таа сама одеше кон олтарот. изгледа толку чудно, нели?

Но, Роузи е родена без нозе и тој се потруди да оди до олтарот без ничија помош.

Роузи најчесто користи инвалидска количка за да се движи, но за венчавката решила сама да оди до олтарот.

„Сакав сè да биде совршено за мојата венчавка, па знаев дека треба да одам до олтарот“, рече Бабор, „Денот беше толку посебен, бидејќи ја победив таа тешкотија“.

Mladenka bez nogu hoda prema oltaru

Пандемијата ги промени првичните планови за венчавка, а видеото од венчавката на парот го сподели нивниот пријател, кој рече дека Роузи го исполнила „сонот на секоја девојка“ доаѓајќи сама на олтарот.

Таа додаде „Среќни сме што свадбата конечно може да се одржи. Тие мораа да ги откажуваат плановите неколку пати поради пандемијата. Нивната приказна е вистинска инспирација и јас сум многу среќен што се најдоа едни со други. Тие докажаа дека љeубовта нема граници кога ќе стапат во брак “.

Честитки за среќната двојка за свадбата и нека Бог ги благослови со љубов и среќа.

blob:https://www.news.com.au/d3fcdaaa-c131-44f2-9c9e-8f9a4df8c178

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *