Саси вода – за слаба половина и јако здравје!

Нутриционистката Синтија Сас, популарна по пијалокот за слабеење – водата Саси, ги здружи силите со фитнес тренерот и нутриционист Лиз Вакариело и смислија диета која брзо ги топи килограмите. Диетата се базира на специфичната вода Саси, која се пие во комбинација со диетно мени искреирано за 28 дена. Оваа комбинација, тврдат нутриционистите, е добитна и гарантира брзо топење на салото и брзо постигнување на тенок струк.

Начин на припрема:

Состојки:

• 8 чаши вода

• една лажичка рендан корен од ѓумбир

• една излупена краставица, исецкана на кришки

• еден лимон, исецкан на кришки

• 12 листови нане

Подготовка:

Измешајте ги наведените состојки со вода и оставете ја мешавината да отстои преку ноќ. Вака подготвениот напиток консумирајте го во текот на целиот ден.

Со помош на овој напиток, заедно со умерената исхрана, малите оброци како и редовната физичка активност, Вашиот струк ќе биде потенок, а вишокот килограми ќе исчезнат.

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *