Посни праски: Колач од нашето детство!

Потребно: Брашнo 250г; Маргарин 65г; Шеќер 75г; Вода 75г; Прашак за пециво  6г; Соино млеко во прав 10г; Фил Бисквити (мелени остатоциi) 100г; Џем од кајсија200г; Рум 10г. Подготовка: Растопете го маргаринот во една тава. Во посебна чинија просејте го

Продолжете со читање