Еднаш на 6 месеци мора да ги исчистите цревата и крвните садови, еве како!

Организмот бара чистење барем 2 пати годишно, затоа применете го овој чудесен народен лек.

Многумина од вас знаат дека кефирот е “еликсир на младоста и здравјето“, а брашното од хељда поседува исклучители лековити својства, го јакне организмот, ги подмладува крвните садови, го отстранува уморот, ја зголемува циркулацијата во рацете и нозете, го зајакнува лачењето на урина.

Одличен е з апомнење и концентрација ( посебно за постари лица). Го намалува притисокот, лекува артериосклероза и опстипација. Во комбинација со кефир, го намалува нивото на шеќер во крвта, ги чисти цревата и крвните садови, го нормализира метаболизамот, го згоелмува нивото на хемоглобин во крвта.

Лековита смеса од кефир и брашно од хељда – рецепт.

Состојки:

  • 1 лажица брашно од хељда
  • 180 мл кефир
  • по желба малку мед.

 

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *