Родителите се секогаш тука за вас, бидете и вие за нив!

Искористете го времето што го имате со вашите родители пред да стане спомен!

Ценете ја нивната жртва, љубов, грижа…

Дури и кога мислите дека се досадни, не заборавајте дека тоа го прават поради вас и вашето добро!

Бидете со нив додека ГИ ИМА, бидејќи еден ден може да ГИ НЕМА!

2 коментари

  1. bas taka,mojata majka,koja mnogu godini bese bolna i nepodvizna,ponekogasi ni pretstavuvase teret, no sega otkako ja nema,ete veke12 godini,cinam sekoj den mi e potesko i potesko,koga bi se vratila samo na cas ,samo da ija vidam i da si se iznazboruvam so nea kako nekogas. taa najdobro ke me svati kolku mi e tesko vo momentot

  2. Isto i mene tatkomi poese ne e pomegu nas eve 6 prokleti godini koga bi mozela da go vratam vremeto ke go gusnam tolku silno i nikogas nema da dozvolam da zamine… Sekogas velese da se gledame sakame i slusame bidejki ke dojde vreme koga so Sveka ke se barame! I vistina bilo

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *