За 9 месеци со свои раце изградила куќа: Мајка на 4 деца си направи совршен дом!

Се се може кога се сака!

Тешко е да се замисли дека жена без градежно искуство би можела да изгради куќа на два спрата со пет соби само со гледање упатства на YouTube. Cara Brookins  и нејзините четири деца се жив доказ дека и тоа  е можно ако се сака.

Snimka zaslona: YouTube

Нејзиниот најстар син Drew и помогнал на мајка му да го изработи нацртот на куќата и да добие од страна на градот за изградба, нејзината една ќерка носела вода од рибникот на соседите и мешала бетон за темелите, додека нејзината друга ќерка правела храна за сите нив.

Така успеала да изгради куќа за себе и своите деца за само девет месеци работа. Поминале низ се: од копање темели до ѕидање ѕидови на куќата.

Snimka zaslona: YouTube

Кога дошле на преглед за куќата инспекторите биле изненадени како се било изработено професионално не верувајќи дека тоа го изградила една мајка без никакво знаење од градежништвото.

Нивниот дом има библиотека, гаража за три автомобили, пет спални соби и два спрата. Денес куќата вреди пола милион долари.

Snimka zaslona: YouTube
На ова видео можете да погледнете како сето тоа изгледа.

извор. новиживот.нет

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *