Вкусен сируп за подобрување на крвната слика

Ако сте бледи,се чувствувате уморни и поспани, може да ви е слаба крвта., Еве рецепт за сируп кој ќе ви ја подобри крвната слика.

Состојки:

1 кг цвекло

1 кг морков

1 кг јаболки

4 лимони

250 гр мед

 

Подготовка:

Изрендајте го цвеклото морковот и јаболките, додајте сецкани лимони и мед и оставете да стои така 4 часа. Процедете го низ газа и ставете го во стаклено шише и чувајте го во фрижидер.

 

Употреба:

Секое утро напијте се по една мала чаша од овој сируп…

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *