Добри цитати за лоши времиња!

„Не грижи се за ништо“,бидејќи секоја мала работа ќе биде во ред! “- Боб Марли

„Земете длабок здив и опуштете се, ќе испадне подобро отколку што очекувавте“.

„Дури и најтемната ноќ ќе заврши и сонцето повторно ќе изгрее“. – Виктор Хуго, Лес Мисиребалс

„Можете да ги исечете сите цвеќиња, но не можете да ја задржите пролетта од доаѓање“. – Пабло Неруда

„Чувајте ги своите најдобри желби, блиску до срцето и внимавајте додека се врти вашиот свет“. – Тони Делисо

„Дури и во најлоши ситуации – дури и кога се чини дека никој во светот не ве цени – сè додека имате надеж, сè може да се подобри“. – Крис Колфер,

„Секогаш има повеќе од животот отколку што очекуваме, дури и во најтемни часови“.

„Секогаш запомнете: ако поминете низ пекол, продолжете.“ – Винстон Черчил

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *