Justin Biber побара неговите 117 милиони следачи да го следат Исус!

Justin Bieber ги охрабри неговите следачи да го следат Исус на неговиот најнов пост на Инстаграм.

Во неговиот пост, Bieber вели, “ШТО БИ БИЛО АКО ПОЧНЕТЕ ДА МУ ВЕРУВАТЕ НА ИСУС .”

Пејачот постојано става инспиративни пораки на Инстаграм.

Bieber и неговата сопруга Hailey која исто така е силен верник се познати по делењето на нивната верба јавно.

Hailey Bieber, во едно интервју изјави “Одлучивме да немаме секс пред бракот и на тој начин да бидеме поблиску до Бог.”

“Тој не бара од нас да немаме секс бидејќи сака правила и принципи ,” Justin објаснува. “Тој повеќе сака да не заштити од повредување и болка. Мислам дека сексот предизвикува многу болка.Понекогаш луѓето имаат секс бидејќи не се чувствуваат дека се доволно добри. Бидејќи им недостига самодоверба. И момчињата и девојчињата го прават тоа. Сакав да се посветам на Бог бидејќи сметав дека е тоа е најдобриот начин за мојата душа. И верувам дека Бог ме благослови со Hailey за возврат.Тоа е наградата.”

Неговиот пост наиде на многу позитивни реакции од неговите фанови.

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *