5 лесни вежби со стол кои брзо ги согоруваат стомачните масти!

Многу луѓе мислат дека единствениот начин да ги намалат стомачните масти е да одат во теретана секој ден. Но кога ќе се погледне фактот дека просечно секој  човек има одвај 4 часа слободно време дневно – време кое брзо поминува на социјалните мидуми, во јадење и дружење.

Просечната мајка има дури и помалу време , само 36 минути слободно време на ден.

Затоа многу луѓе ретко се одлучуваат да одат во теретана.

Но што ако може да ги согорите стомачните масти баш во вашата канцеларија, без да станете од вашиот стол? Дали би биле заинтересирани? Секако дека би биле. Проверете ги овие 5 едноставни вежби на стол со познатиот фитнес тренер Denise Austin.

Вежба #1: Knee Pull-Ins

Седете исправено и движете се кон работ на столот. ставете ги вашите стапала токму пред вас. За да ја направите вежбата, кренете го коленото кон стомакот  со помош на рацете за поддршка. Треба да почувствувате повлекување на долните стомачни мускули.

Вежба #2: Double Knee Lift

Оваа вежба ќе  направи вашиот целосен абдоминален регион да работи. Ставете ги рацете на потпирачот за раце за потпора и подигнете ги двете колена кон градите. Направете се за да не се потпрете на колената; Дозволете вашите стомачни да ја направат работата да ги доведат до вашите гради.

Вежба #3: Oblique Pull Ups

Со оваа вежба, ќе го користите истото движење како и последната. Овој пат, сепак, ќе сакате да се потпрете на една страна. Ова ќе биде насочено кон страните на стомакот. Повторете го движењето додека не почнете да чувствувате  согорување. Потоа, потпрете се на другата страна и направете го истото повторување.

Вежба #4: Floor Reaches

Чувајте ги стапалата на подот пред вас и истегнете ги рацете од ваша страна. Потоа, потпирајте се и достигнете со една рака кон спротивната нога. Повторете го тоа, наизменично на секоја страна.

https://youtu.be/RhBR4EO51gU

 

davidwolfe

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *