ЗЕЛЕН СОК СО СПИРУЛИНА!

ЗЕЛЕН СОК СО СПИРУЛИНА

Потребно ви е:

1 краставица

2 средно големи јаболки

1 мал лимон или лимета

1 лажичка спирулина во прав

Подготовка:

Сокот од краставица, јаболки и лимон исцедете го во соковник, а потоа во добиениот сок додадете една лажичка спирулина во прав. Добро измешајте, рачно или со блендер, и сокот е готов.

Одговара: Нутриционист Маја Велковска

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *