Момче (12) , ја придружувало својата мајка до олтарот непосредно пред да почине 😢😍

Кит Вуркет има 12 години и се борел против ракот до венчавката на неговата мајка. После тоа, тој ја загуби битката.

Ракот со борбата започнал кога имал само 6 години. Се верува дека се акумулирала течност во неговите гради. По операцијата, тие помислија дека сè е во ред, но потоа с еразвил израсток кој се претвори во рак. Така одеше неговата борба.

Кит, со прекар „Храбар“, не сакаше да се предаде. „Кога ќе пораснам, можеби ќе имам жена и добро ќе се грижам за неа. „Сметам дека луѓето треба да се третираат онака како што сакате да се третираат тие“, рече тој. Неговите зборови им се допаднаа на илјадници луѓе кои ја следеа неговата борба на Фејсбук.

Но Кит имал само една желба..

Кога Кит ја изрази својата роденденска желба, мајка му плачеше. „Тој рече:„ Мамо, би сакала да те однесам до олтарот пред да умрам “. И реков дека ќе направам се за тоа да се случи “, рекла мајка му.

На свадбената церемонија, Кит ја исполнил својата желба и ја одвлекол својата мајка до олтарот, која се омажила за неговиот очув. Неколку дена подоцна, Кит починал по долга борба со ракот, и остави позитивно влијание врз безброј животи.

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *