Пролетен смуди за подобра крв!

Состојки:

-1 крушка

-1 чаша ананас

-1 чаша киви

-1 банана

-1 рака спанаќ

-малку свеж коријандер

1 чаша вода

Пдготовка:

Во блендерот најпрво додадете вода и овошје а потоа зеленчукот. Сето тоа добро измешајте го во блендерот и уживајте!

 

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *