Кина донира 200 нови респираторни машини за Македонија

Македонија со се приватно и јавно здравство располага со околу 200 респираторни машини во тек на недела дена ке пристигнат уште 100тина и плус Кина ќе донира 200 значи се на се Македонија ќе располага со 500 респираторни машини, истакна министерот за здравство Венко Филипче во емисијата Утрински брифинг.

izvor>skopjeinfo.mk

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.